Wstęp

Stwardnienie rozsiane depresja psychoterapia: Nieodłącznym elementem leczenia depresji powinna być psychoterapia. To ona pomaga nam zrozumieć to, jak się czujemy i co leży u podstawy naszych uczuć. Z pozoru może wydawać się to zwykłą rozmową, jednak jest ona czymś dużo więcej. Dzięki niej możemy dotrzeć do zakamarków naszej świadomość, do których nie mieliśmy dostępu. Dzięki niej możemy odkryć nasze problemy, o których nie do końca wiedzieliśmy i były one przed nami ukryte pod zasłoną naszych myśli, a takie problemy mogą powodować duży stres, ponieważ nie wiemy co nam doskwiera, choć jednocześnie czujemy, że coś jest nie tak. Sama niewiedza o problemie może być stresująca, a problem naprawdę groźny. Zachęcam do zapoznania się z artykułem, może zachęci on Was do psychoterapii, którą gorąco polecam.

Stwardnienie rozsiane depresja psychoterapia - Terapia

Psychoterapia to rodzaj terapii słownej, ma ona na celu pomoc w zrozumieniu, dlaczego czujemy się tak, jak się w chwili obecnej czujemy. Określa ona, co leży u podstaw naszego stosunku do ludzi, tego co się z nami dzieje i co nam się przytrafia. To coś więcej, niż doradztwo, dzięki niej spojrzysz głębiej w swoją przeszłość, zwłaszcza dzieciństwo, i stosunek z osobami Ci bliskimi. Pomaga ona w przypadkach lekkiej depresji. Psychoterapia wymaga dużego zaangażowania i trwa stosunkowo długo. Istnieją badania, które potwierdzają, że psychoterapia pozytywnie wpływa na osoby chore na stwardnienie rozsiane nie tylko z depresją.

Terapia poznawczo-behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna, to odłam psychoterapii, jednak jest ona pomocna, jeśli depresja polega na negatywnej i niewłaściwej ocenie sytuacji. Ten rodzaj terapii skupia się na technikach rozwiązywania konkretnych problemów. Sama terapia może być prowadzona w grupach terapeutycznych, co daje nam możliwość utrzymywania kontaktu z innymi osobami. Jednak nie nadaje się do pracy z osobami cierpiącymi na problemy poznawcze (problemy z pamięcią i myśleniem). Niestety sama terapia nie pomoże też w leczeni ciężkiej depresji. Badania dowiodły, że terapia znacząco poprawia nastrój ludzi chorych na SM.

Komentarz autora

Nie mogę przecenić możliwości psychoterapii w moim życiu. Pozwoliła mi ona zaakceptować chorobę i się z nią pogodzić. Psychoterapeutę traktuje jako mojego powiernika, któremu mogę powiedzieć o wszystkich moich problemach i podzielić się tym, co leży mi na sercu. Gdy wychodzę z gabinetu czuje dużą ulgę. Naprawdę zachęcam do skorzystania z pomocy jaką oferuje psychoterapeuta

Żródło: Tekt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *